Restoration & Customs | Šiauliai, Lietuva

+370 (608) 66 757 info@retrocarslt.com

GAZ M-20 Pobeda, 1948

GAZ-M20 Pobeda (ГАЗ-М20 Победа) – keleivinis lengvasis automobilis, gamintas Tarybų Sąjungoje GAZ gamyklos1946–1958 m. Modelis taip pat buvo licensijuotas lenkų FSO automobilių gamyklai.

Pirmoji Pobeda buvo pagaminta Tarybų Sąjungoje vyriausiojo inžinieriaus Andrei A. Liphart. Žodis победа reiškia ‘pergalė’, ir pavadinimas buvo pasirinktas ne atsitiktinai. Pirmieji automobilio bandymai buvo atliekami GAZ (ГАЗ) gamykloje 1943 m., kai Tarybų Sąjungos pergalė Antrajame pasauliniame kare ėmė ryškėti. Vėliau pati gamykla buvo subombarduota, tačiau darbas nenutrūko.

Pirmasis prototipas buvo paruoštas 1944 m. lapkričio 6 d., ir buvo nutarta pradėti jį gaminti. 1946 m. birželio 21 d. pirmasis GAZ-M20 buvo pagamintas ir sėkmingai eksportuotas TSRS, o dizainas buvo licenzijuotas lenkų FSO gamyklai Varšuvoje 1951 m. Keli modeliai buvo surinkti Pchenjane, Šiaurės Korėjoje.

 Pobedos privalumai. Pobeda buvo pirmasis tarybinis automobilis turėjęs elektrinius valytuvus (automobiliai prieš tai turėjo pneumatinius arba mechaninius valytuvus), mirksinčius posūkių signalus, elektrinį šildytuvą ir AM bangų radiją. Pobedos aptakus korpusas be išsikišusių sparnų, žibintų, pakojų buvo to meto naujovė – nedaug tuometinių automobilių pasaulyje turėjo tokius kėbulus.
Translate »